oficiální stránky obce

Věcné vybavení SDH Mladějov

Pomocí dotace z Královehradeckého kraje ve výši 56 700 Kč pořídil sbor dobrovolných hasičů Mladějov v letošním roce věcné vybavení pro své členy a zvýšil tak akceschopnost sboru.

Jednalo se o vybavení pro zásahy u požárů, kdy byla koupena profesionální zásahová proudnice C52 a také proudnice D25 s menším průtokem a menší spotřebou vody. Spolu s novou proudnicí D25 byly pořízeny i dvě hadice D25. S nákupem proudnic souviselo i pořízení profesionálních zásahových (protipožárních) rukavic.

Bylo rovněž pořízeno věcné vybavení pro technické zásahy (např. odstraňování popadaných stromů). Především byla koupena profesionální motorová pila STIHL MS261 spolu s adekvátním příslušenstvím (kanystr, řetěz, olej atd.). Zároveň s tím byly koupeny záchranářské (protiřezné) rukavice, dále reflexní vesty a také byly dokoupeny nezbytné pracovní stejnokroje.

Věříme, že výše uvedené vybavení zvýší bezpečnost členů při požárech i technických zásazích. Vybavení bude také používáno při čištění požární nádrže a přispívat tak ke kultivaci veřejného prostranství. V neposlední řadě doufáme, že pořízení věcného vybavení bude mít pozitivní vliv na získávání nových členů, především mládeže, do řad sboru dobrovolných hasičů.

Ing. Jaroslav Šolc

starosta SDH Mladějov

 

Úřední deska
Mladějovský zpravodaj


Počasí

předpověď pro obec
Mladějov
Počasí
Dnes má svátek: