Zveme Vás na přednášku prof. Jarmily Bachmannové o lidové mluvě Českého ráje a Podkrkonoší, která se koná v pátek 20.března od  18,00 hodin ve Šrámkově domě v Sobotce na náměstí

Nepochybujeme, že stejně Vás zaujme přednáška paní prof. Jarmily Bachmannové o lidové mluvě našeho kraje. Paní profesorka je vynikající odbornicí zvláště na podkrkonošské nářečí, vždyť její Slovník podkrkonošského nářečí z roku 2016 obsahuje na 13 500 hesel. Navíc paní profesorka přiveze i nahrávky lidové mluvy, které zachytila u pamětníků. A tak i vy všichni zavzpomínejte na krajová zajímavá slova vašich babiček a dědečků, na jejich hovorové obraty a výrazy a připravte si dotazy na vše, co byste z této oblasti chtěli objasnit a vědět.